A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Чернівецька гімназія №12 "Лідер"
Чернівецької міської ради

Небезпека вдома й на вулиці

Дата: 15.04.2025 17:26
Кількість переглядів: 10

Фото без опису

Небезпека вдома й на вулиці


Вдома. У побуті трапляється значно більше нещасних випадків, особливо пов’язаних з пожежами, ніж, наприклад, на виробництві. Домашні роботи виконують люди різного віку - від дітей до дідусів і бабусь, з різним рівнем освіти і ті, хто не має найменшого поняття про техніку безпеки.
Травматизм у дітей обумовлений в основному особливостями дитячого віку: ступенем розумового і фізичного розвитку, відсутністю необхідного життєвого досвіду, підвищеною допитливістю, схильністю до пустощів та ін. Велике значення в попередженні дитячого травматизму має правильна організація побуту, належний нагляд за ними, систематична виховна робота. Побутові травми у дітей нерідко виникають при відсутності порядку в домашньому господарстві, недбалому зберіганні горючих, отруйних, вибухових речовин, сірників, ліків тощо.
Кухня - це приміщення, що має найбільше потенційно небезпечних і шкідливих факторів, які за несприятливих умов можуть зашкодити здоров’ю людини. Наявність вогню, гарячих предметів і рідин може спричинити термічні опіки тіла, пожежу. Наявність газових приладів (плити, водогрійні колонки) створює небезпеку вибуху і пожежі при порушенні правил їх експлуатації. Травму можна одержати при неправильному користуванні ріжучими або колючими предметами (ножем, виделкою, пилкою тощо). Кислоти, луги можуть викликати хімічні опіки.

Одним з розповсюджених джерел харчових отруєнь можуть бути продукти харчування, заражені деякими мікробами, які виділяють дуже сильні отрути білкової природи. До таких мікробів в першу чергу належить паличка ботулінуса, токсин якої є найсильнішим з природних отрут. Смертельною є доза всього лише 10-10 г/кг. Отруєння виникає в результаті вживання консервованих м’яса, риби, грибів, плодів і овочів, заражених спорами цих бактерій, які розвиваються в безкисневому середовищі. Після звичайного для харчових отруєнь початку (блювання, пронос, біль в животі) через декілька годин настає послаблення зору, порушення мови і акту ковтання внаслідок паралічу м’язів глотки і горлянки, потім настає параліч інших м’язів, що призводить до загибелі хворих.
Профілактика важких отруєнь полягає:
по-перше, в необхідності ретельного промивання і кулінарній обробці продуктів домашнього консервування;
по-друге, категорично забороняється вживати в їжу продукти із роздутих банок або банок з пошкодженими швами.
сповістити дорослих про випадок, викликати лікаря за телефоном 103;
винести постраждалого на повітря;
прикласти до носа потерпілого ватку з нашатирним спиртом.
Забороняється постраждалому давати пити (можна тільки змочити губи та обличчя), будь-які ліки.
На вулиці
не розповідай при по сторонніх про те, які у вашій квартирі є дорогі речі;
не запрошуй у будинок незнайомих або малознайомих осіб ні в якому разі;
не вступай ні в які розмови з незнайомими людьми , не груби , краще зроби вигляд , що не чуєш і швидко піди або втечи;
не входь до під'їзду зі сторонніми, почекай поки в під'їзд входитимуть знайомі люди;
не загравайся на шляху зі школи додому;
якщо невідомі люди запрошують тебе пограти, пропонують показати собаку або інших тварин, подивитись, подивитися відеофільм, послухати музику, не поспішай погоджуватись. Раніше обов’язково порадься з батьками чи іншими дорослими, яких ти добре знаєш і кому довіряєш;
якщо відчуваєш що тебе переслідують, зайди в найближчий магазин або підійди до того місця де багато людей. Подивись що робитиме підозріла людина. Попроси дорослого перехожого, що викликає довіру, провести додому;
йдучи з будинку, потурбуйся, щоб батьки знали, куди ти прямуєш і як з тобою зв’язатися;
знаходячись у гостях, не соромся попросити хазяїв квартири дозволити зателефонувати і повідомити батьків, що ти прямуєш додому;
відповідай відмовою на пропозицію випадкового знайомого підвести вас до будинку;
коли незнайомець на вулиці запрошує вас зайти до нього в будинок під найслушнішим приводом, ввічливо відмовтесь і швидко йдіть.
у будь-якому разі, де б ви не були, пам’ятайте місце знаходження телефону і шлях до виходу

 

« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень